Przejdź do menu głównego Przejdź do treści
20 marca 2026 r. w Poleskim Parku Narodowym odbyło się pierwsze „Powitanie Żurawi”.

Podczas wydarzenia zaprezentowano koncepcję marki turystycznej „Polesie” — wspólnej inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Jej celem jest promocja wyjątkowych walorów przyrodniczych i kulturowych naszego regionu.
Tego dnia Poleski Park Narodowy zorganizował również cykliczne szkolenie dla przewodników współpracujących z Parkiem. Po części teoretycznej wyruszyliśmy wspólnie na nowo otwartą ścieżkę przyrodniczą „Spławy”.

Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko   — był to czas ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń i inspirujących spostrzeżeń.

Do zobaczenia na naszych ścieżkach i szlakach