Przejdź do menu głównego Przejdź do treści
1 kwietnia br. Pan Grzegorz Łukaszuk został powołany na stanowisko Dyrektora Poleskiego Parku Narodowego.
Z Poleskim Parkiem Narodowym związany jest od 2006 roku. W tym czasie zajmował stanowiska referenta, adiunkta oraz kierownika zespołu, a od 2024 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Posiada bogate doświadczenie w zakresie zarządzania, ochrony przyrody, udostępniania obszaru parku narodowego oraz planowania przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jest absolwentem Wydziału Ochrony Środowiska Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu.

W 35-letniej historii Parku stanowisko dyrektora pełnili: Zbigniew Karbowski, Dariusz Piasecki oraz Jarosław Szymański.

Zespół Poleskiego Parku Narodowego składa Panu Dyrektorowi serdeczne gratulacje, życząc wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z pełnionej funkcji oraz powodzenia w realizacji nowych wyzwań. Życzymy też dobrej współpracy oraz pozytywnej energii w zarządzaniu Parkiem.

Składamy także gratulacje Wszystkim, którzy kandydowali w konkursie na Dyrektora Poleskiego Parku Narodowego.